Підписано меморандум про добудову будинків скандального “Рубікону”



жк етнодім Рубікон

У Львівській міській раді підписали меморандум про відновлення будівництва ЖК «Етнодім» на вул. Вулецькій у с. Горішній. Угоду уклали між вкладниками, представниками компаній «Рубікон» та «Мальви».
Таким є результат майже річної роботи робочої групи, створеної у міській раді, куди звернулись ошукані вкладники. І хоч юридичних важелів у цій справі мерія не мала, вона стала переговорним майданчиком для сторін конфлікту, повідомляє Urbis Air.

Компанія «Рубікон» мала звести на вулиці Вулецькій шість житлових будинків – ЖК «Етнодім». Ще у 2022 році перший будинок був на 90% готовий, другий – на 70%, третій лише частково. А вкладникам з четвертого по шостий будинки продали квартири без належних документів, через що зараз триває кримінальне провадження. Згодом через корпоративний конфлікт будівництво житла взагалі зупинили.

Відповідно до меморандуму, відновити будівництво ЖК «Етнодім» планують уже цієї весни. Вкладники погодились доплатити по 150 доларів за квадратний метр, залежно від розмірів квартири, аби їхнє житло добудували. Крайній термін завершення зведення перших трьох будинків – два роки.

«Рік часу пішов на розмови, переговори та консультації і можемо говорити про певний стриманий оптимізм. Коли ми починали займатись цим питанням, то цю справу можна було розцінити як нереально-утопічну, тому що всередині компанії був великий корпоративний конфлікт і з’ясування стосунків. Сторони думали виключно про свої інтереси і жодним чином не думали про те, як закінчити будову. Будівництво стояло і фактично руйнувалось. А це 370 квартир і 370 сімей, які віддали свої останні кошти і розраховували отримати своє житло, тому насправді це був дуже складний кейс.

Міська рада тут виступила більше як певний медіатор, бо юридичних важелів в цій ситуації не було. Але ми фактично організували спілкування між всіма сторонами цього конфлікту з мешканцями і фактично змусили вийти з цієї ситуації в позитивному для людей напрямку, щоб будівництво було відновлено і люди змогли отримати свої квартири.

Зараз усе залежатиме від поведінки сторін. Люди пішли на певні поступки і взяли на себе певні зобов’язання, забудовник взяв на себе певні зобов’язання. Був залучений і підрядник – третя сторона, який буде фізично добудовувати будинки. Дуже важливо, щоб цих зобов’язань дотримувались всі сторони, адже для всіх важливий результат – збудовані будинки і житло, щоби люди не були позбавлені того, що їм належить», – зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Зазначимо, що це не перший конфлікт, у якому фігурує компанія Rubicon Group. Urbis Air писав про інший їхній об’єкт – ЖК “Rubicon City”, що у Винниках. Мешканці трьох будинків через борги забудовника посеред зими залишились без електроенергії.

2024-го Rubicon Group внесли до переліку недобросовісних забудовників, який уклала міська Інспекція Держархбудконтролю.

Будівельно-інвестиційна компанія Rubicon Group прийшла на ринок новобудов Львова у 2015 р. За даними Youcontrol, уповноваженою особою ТзОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Рубікон груп» є Тарас Іваньо. Серед засновників: Марта Іваньо, Тетяна Мамчак, Ілона-Марія Іваник, «Компанія з Управління Активами «Актив» та Акціонерне Товариство «Закритий Недиверсифікований Венчурний Корпоративний Інвестиційний Фонд «Глоріон». Розмір статутного капіталу становить 5 млн грн.

На фото – ЖК “Етнодім”. Візуалізація Rubicon Group

Читайте також: