Екологічно-агарна: у Миколаєві представили проєкт відбудови інноваційної школиВізуалізація проєкту: FB Анни Кирій

У школі буде сучасне укриття, альтанки для проведення уроків просто неба і навіть власне джерело води

У Миколаєві представили план відбудови школи, зруйнованої російськими ракетами. Школа стане найсучаснішим навчальним закладом на півдні України, повідомляє Pragmatyka Media.

Проєкт школи розробляли  під кураторством директора департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Євгена Полякова та архітекториАнни Кирій — архітекторки й засновниці архітектурно-проєктної групи Анни Кирій.

Адміністрація закладу обрала екологічно-аграрну навчальну спеціалізацію. А головними пріоритетами команди, яка працювала над проєктом, є енергоефективність, людиноцентричний підхід та ергономічність приміщень.

Нова школа розрахована на 49 класів. На території закладу передбачені три відкриті класи-альтанки із сонячними панелями для проведення майстер-класів на свіжому повітрі, теплиця для вирощування рослин та зони відпочинку для молодших і старших школярів.

За словами Анни Кирій, школа буде максимально енергонезалежною, тому запланували використання сонячних колекторів і теплових насосів. Заклад матиме свердловину, що забезпечуватиме його водою.

На території екошколи запроєктовано лабораторії, конференц-зали та майстерні, а також кілька спортивних майданчиків, краєзнавчий музей і музей військово-патріотичного виховання.

Також навчальний заклад матиме повністю обладнане укриття із санвузлами, диспетчерським та інженерним приміщеннями й інфраструктурою для людей з інвалідністю.

Школа після ракетного удару. Фото: t.me/senkevichonline

До слова, це найбільша школа Миколаєва: до війни тут навчалося понад 900 дітей, а після відбудови навчатиметься вдвічі більше. Навчальний заклад постраждав від ракетного удару влітку 2022 році. На території школи розірвалось три ракети. Частина будівлі була зруйнована вщент, у решті – вибиті вікна, двері, пошкоджене майно.

Візуалізація проєкту: FB Анни Кирій

До теми: