Затверджено історико-архітектурний опорний план ЛьвоваЛьвів

Відтепер отримати дозвіл на будівництво у центрі міста стане складніше

Міністерство культури та інформаційної політики України затвердило історико-архітектурний опорний план Львова.

Як повідомили у департаменті містобудування Львівської міської ради, відповідний наказ Мінкульт підписав 22 січня 2024 року.

“Львів отримав важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини. Відтепер будь-яке будівництво, реконструкція чи реставрація у межах історичного реалу також вимагатимуть низки додаткових погоджень проєктної документації у ще однієї інстанції – Мінкульту. Отримати дозвіл на будівельні роботи стане складніше”, –  розповіла керуюча справами виконавчого комітету Наталя Алєксєєва.

Читайте також: Вітражі львівських храмів: фото, історія, локації

Процес погодження всієї науково-проєктної документації був тривалим, зазначають у департаменті містобудування.  Наприкінці 2021 року Львів відправив документ на погодження у Мінкульт. Окрім бюрократичних моментів, у 2022 році відбулися законодавчі зміни щодо вимог оформлення опорних планів. Усе це ще більше затримало і до того непростий процес погодження. Втім, нелегкий шлях таки вдалося подолати. І після багаторічних очікувань Львів таки має історико-архітектурний опорний план.

Читайте також: У Львові розповіли, хто і коли відновить мозаїку на вул. Володимира Великого

Тепер погоджений, згідно з усіма вимогами чинного законодавства, весь опорний план буде завантажено в електронну будівельну систему. В частині місцевих пам’яток він був завантажений ще торік.

Що таке історико-архітектурний опорний план?

Це базовий документ містобудівної документації, призначений зокрема для опрацювання генерального та детального планів. Документ містить інформацію про окремі споруди та інші об’єкти культурної та архітектурної спадщини. На ньому позначено пам’ятки архітектури, історичну забудову, значні історичні містобудівні об’єкти, пам’ятки історії, елементи ландшафту тощо. Разом з історико-містобудівним планом є основним документом Генерального плану міста.

Головне фото: Роман Балук