У Варшаві відкрили новий міст через Віслу28 березня 2024 року у столиці Польщі відкрили новий велопішохідний міст, який з’єднав два береги Вісли, повідомляє сайт міста Варшави.

Міст має довжину 452 метри і є найдовшим пішохідно-велосипедним мостом над Віслою та однією з найдовших конструкцій такого типу у світі. Для порівняння, лондонський міст Тисячоліття, один із найзнаменитіших об’єктів такого типу, є коротшим на 127 метрів.

Ширина мосту у найвужчому місці становить 6,9 м, а в найширшому – 16,3 м. Уся конструкція виготовлена зі сталі і покрита фарбою, що імітує погодні умови, звідси і теплий мідний колір мосту.

Фото: Офіційний портал міста Варшава

Конструкція має один рівень і складається зі семи залізобетонних опор. На лівому березі, безпосередньо перед останньою опорою, конструкція розходиться на два пандуси, які з’єднуються з містом.

У центральній частині міст розширюється – там облаштували оглядовий майданчик з лавками.

Очікується, що перехід мостом займе шість хвилин, а їзда на велосипеді – дві хвилини.

Будівництво мосту тривало понад два роки, а його вартість становила 120 мільйонів злотих. Мешканці Варшави, споглядаючи неймовірні краєвиди з оглядового майданчика на мосту, вже називають його ще однією пам’яткою столиці.

Читайте також: