Відомий у Львові ресторан оштрафували за руйнування пам’ятки архітектуриТЗоВ “Віденська кав’ярня” заплатить 170 тисяч грн штрафу за незаконну прибудову

На початку січня 2024 року Львівська міська рада підписала Постанову про фінансові санкції за порушення закону “Про охорону культурної спадщини”. За цією постановою, відомий львівський заклад “Віденська кав’ярня” оштрафовано на 170 тисяч гривень. Причина – “умисне доведення кав’ярні, яка є пам’яткою архітектури, до руйнації”. Про це повідомляє департамент містобудування ЛМР.

Йдеться про встановлені на терасі склопакети, за допомогою яких власники фактично створили незаконну прибудову в приміщенні пам’ятки архітектури.

До теми: Лице “Віденської кав’ярні” у Львові: чиясь захцянка чи історична потреба

Нагадаємо, місто не перший рік судиться з рестораном, вимагаючи демонтувати склопакети на терасі та узаконити  вигляд літнього майданчика поряд. Кілька років тому власник кав’ярні через суд скасував приписи управління охорони історичного середовища про демонтаж склопакетів на терасі. Тоді представники “Віденської кав’ярні” виграли суд першої інстанції та апеляцію.

Проте торік справа потрапила у Верховний Суд України, який уже задовольнив скаргу Львівської міськради та скерував на повторний розгляд справу про демонтаж конструкцій. Ключовим для перегляду справи став факт встановлення огороджувальних конструкцій без погодження проектної документації та те, що будівля розташована в історичному ареалі міста та в зоні ЮНЕСКО.  А збереження об’єктів культурної спадщини та запобігання їхньому руйнуванню внаслідок несанкціонованої господарської діяльності, на думку суду, є одним із головних завдань органів місцевого самоврядування.

“Віденська кав’ярня” на початку ХХ століття

“Віденська кав’ярня” розташована на території історичного ареалу Львова, в зоні ЮНЕСКО і в об’єкті культурної спадщини – у будинку пам’ятці-архітектури. Та є першим таким закладом у Львові. Будинок складається з трьох поверхів та тераси, які власники за невідомих обставин поділили на окремі об’єкти нерухомості з окремими техпаспортами. Власне саме такі маніпуляції з адресами і дозволили у суді уникнути виконання припису від ЛМР. Адже, згідно із новою адресою, будівля автоматично на папері перестала належати до пам’ятки культурної спадщини.

До теми: Історичний центр Львова внесли до Списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

Чергове судове засідання у справі “віденки» має відбутись цього тижня. Urbis Air стежитиме за перебігом подій.