У Черкасах на місці пам’ятки архітектури хочуть збудувати багатоповерхівкуЗабудовник уже розпочав підготовчі роботи.

Об’єкт культурної спадщини розташований за адресою Байди Вишневецького, 2. Йдеться про садибу Вацлава Кринського, збудовану 1907 року. Особняк у 2021 році внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Так активісти намагалися врятувати пам’ятку. Але схоже, правовий статус пам’ятки культурної спадщини, яка є під охороною держави, не зупинив підприємця.

Днями на паркані будинку з’явився паспорт об’єкта, де зазначено, що тут розпочато підготовчі роботи до зведення багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом, повідомляє «Суспільне».

Фото: Суспільне Черкаси

За словами речниці Черкаської обласної прокуратури Богдани Кулик, у 2021 році до суду скерували позовну заяву про зобов’язання приватного підприємця укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – “Житловий будинок пристава Табачнікова (особняк Вацлава Кринського)”.

Читайте також: У Львові знесли історичну віллу “Люсія”

Суд частково задовольнив заяву: “Підприємцю заборонили вчиняти будь-які дії, спрямовані на пошкодження, руйнування або знищення об’єкта культурної спадщини до набрання законної сили судовим рішенням у цій справі. На цей час триває судовий розгляд у Черкаському окружному адміністративному суді. Розгляд справи по суті призначено на 7 липня 2023”.

Крім того, з її слів, наразі зареєстроване кримінальне провадження за фактом руйнування або пошкодження культурної спадщини згідно з частиною 1 статті 15, частини 5 статті 298 Кримінального кодексу України.

Станом на 21 червня 2023 року на території особняка тривають ремонтні роботи.

Головне фото: Суспільне Черкаси