Станція Скнилів стане міжнародним залізничним хабомєвроколія

Цього року стартує будівництво ділянки євроколії Мостиська – Скнилів. Колія з’єднає Львів із Транс’європейською транспортною мережею Євросоюзу.

Про це під час форуму “Україна. Рік 2024” повідомив віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

На дільниці від Мостиськ до Скнилова необхідно реконструювати 72,9 км колії 1520 мм на колію шириною 1435 мм. Модернізувати дільницю від станції Мостиська до Скнилова допоможе Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

За словами начальника Львівської ОВА Максим Козицький, це вкрай важливий проєкт, який дозволить забезпечити ефективне міжнародне залізничне сполучення між Польщею, країнами Євросоюзу та Україною.

“Станція Скнилів стане міжнародним залізничним хабом. Для розбудови хабу обрали саме її, щоб уникнути перевантаження станції “Львів”, через яку прямують більшість внутрішньодержавних поїздів”, – зазначив посадовець.

Колію будуть використовувати для вантажних та пасажирських перевезень між Україною та країнами Євросоюзу.

Співпраця відбуватиметься у межах Меморандуму про взаєморозуміння, який підписали Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та АТ “Українська залізниця”.