У Львові відкрилась виставка панорамних фото війниУ Центрі архітектури, дизайну та урбаністики “Порохова вежа” відкрилася виставка “Тут був мій дім”. Команда проєкту демонструє у Львові наслідки російського вторгнення в Україну в форматі VR та панорамної фотографії “на 360 градусів”. Це вперше в Україні представлено панорамну фотографію як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії, повідомляє пресслужба ЛМР.

Автором фотографій є Дмитро Малишев. До початку повномасштабного російського вторгнення Дмитро знімав Україну для сервісів Google Street View та “Virtual Ukraine”. У березні 2024 р., коли хвилі російського наступу діставали до Києва, Дмитра запросив до проєкту Тарас Волянюк, який зрозумів, що треба фіксувати жахіття, котрі приніс із собою ворог. Тарас взяв на себе керування проєктом і його представлення й оформлення. Дмитро почав створювати фотоконтент.

Під час звільнення Київщини вони працювали у Гостомелі, Ірпені, Бучі, Бородянці. Потім були Чернігівщина, Харківщина, Херсонщина, Миколаївщина, Донеччина. Зафіксовані наслідки ракетних обстрілів в Умані та Львові.

Проєкт “360war.in.ua”, на основі якого сформована виставка “Тут був мій дім”, — це перший та найбільший в Україні проєкт цифрової фіксації наслідків російської агресії у форматі панорамної фотографії та віртуальної реальності. Виставка триватиме до 17 квітня.

Читайте також: