У Львівській мерії оприлюднили перелік недобросовісних забудовниківДо переліку увійшли 15 житлових комплексів

У міській Інспекції Держархбудконтролю уклали перелік проблемних забудовників. До чорного списку, який оприлюднив заступник міського голови Львова Любомир Зубач, потрапили 15 житлових комплексів за різними адресами на території Львівської громади.

Серед порушень – перевищення поверховості будівлі, відсутність належних документів, відхилення від проєктної документації, корпоративні конфлікти девелопера тощо. Щодо більшості об’єктів відкрито провадження чи подано судові позови.

Мешканців закликають ознайомитися з переліком та зважати на нього під час вибору житла.

Отже, до списку ненадійних забудовників увійшли:

ЖК «Форест Хілл» (м. Львів, вул. На Нивах).

Замовник: Фізична особа

Підрядник: ТзОВ «ОЛДІМСТРОЙ»

Збудовано багатоквартирний будинок на 12 поверхів в зоні забудови Ж-1, де дозволеною є поверховість на 4 поверхи. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19.07.2019 позовні вимоги міської інспекції ДАБК про знесення цього багатоквартирного будинку задоволено частково, ухвалено знести самочинно збудовані 5−12-й поверхи на об’єкті будівництва на вул. На Нивах у Львові.

Інспекція ДАБК скерувала виконавчий лист до Шевченківського відділу ДВС для примусового виконання.

ЖК «Варшава Хоум» (м. Львів, вул. Варшавська, 22)

Замовник: ГО «Наше ідеальне місто»

Відсутні документи на користування земельною ділянкою, містобудівні умови та обмеження, дозвільні документи, неналежним чином розроблена проєктна документація.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2019 позов Інспекції задоволено повністю, зобов’язано Громадську організацію «Наше ідеальне місто» за власний рахунок знести самочинно збудований об’єкт: багатоквартирний житловий будинок, що розташований за адресою: м. Львів, вул. Варшавська, 22 на земельній ділянці, кадастровий номер 4610137500:07:001:0208.

Інспекція ДАБК скерувала виконавчий лист до Шевченківського відділу ДВС для примусового виконання

ЖК «Вілла Варшава» (м. Львів, вул. Варшавська, 54)

Обслуговуючий кооператив «Вілла Варшава»

Здійснено реконструкцію будівлі під багатоквартирний житловий будинок без отримання містобудівних умов та обмежень та отримання дозвільних документів. Позов Інспекції про приведення об’єкта до попереднього стану перебуває в провадженні Львівського окружного адміністративного суду. Рішення у справі ще не прийнято.

ЖК Персенківка (м. Львів, вул. Тернопільська, 42)

Замовники будівництва: ТзОВ “Персенківка”, ПРАТ “ІРОКС”

Підрядник: ТзОВ “ГАЛИЧБУДМОНТАЖ”

Відсутні документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Згідно з висновками судів, об’єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС3.

ЖК Сихівська стіна (м. Львів, вул. Антонича-Майданна)

Замовник: Автогаражний кооператив №15 Галицького району м. Львова

Підрядник: ПРАТ “ІРОКС”

Відсутні документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Об’єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС3.

ЖК Львівська брама (м. Львів, вул. Шевченка, 418)

Замовники будівництва: ПРАТ “ІРОКС”

Відсутні документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, вихідні дані на проєктування, видані Львівською міською радою, втратили чинність. Міська інспекція ДАБК скасувала дозвільні документи на будівництво цього комплексу. Тривають судові спори щодо правомірності наказів Інспекції про скасування дозвільних документів на даний об’єкт та клас наслідків (відповідальності) даного об’єкта.

ЖК Comfort Hill (м. Львів, вул. Під Голоском)

Замовник: ТзОВ “ЄВРОЛЬВІВ”

Підрядник: ПП “КАПІТАЛПРОМБУД”

Проектна організація: ТзОВ “ЛЬВІВПРОЕКТ»

У девелопера триває корпоративний конфлікт, який потягнув за собою зупинення будівельних робіт на об’єкті.

ЖК Deluxe-2 (м. Львів, вул. Малоголосківська, 12 Б)

Замовник: ТзОВ “МС-МК 8”

Підрядник: ТзОВ “МК ГАРАНТ”

Девелопер: Будівельна компанія «MS»

Під час неодноразових перевірок Інспекція ДАБК встановила відхилення від затвердженої проєктної документації. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду 26.03.2024 позов Інспекції задоволено повністю, вирішено припинити право на виконання будівельних робіт Товариству з обмеженою відповідальністю “МС-МК 8” на об’єкті “Будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Малоголосківській, 12 Б у м. Львові”. Рішення не набрало законної сили, оскаржено до суду апеляційної інстанції.

ЖК Панорамний (м. Львів, вул. Під Голоском, 17)

Замовник: ТзОВ “Омега-Львів”

Проектна організація: ФОП Шеремета М.Д.

Міська інспекція ДАБК виявила порушення державних будівельних норм під час будівництва об’єктів, а саме: використання для утеплення будинку полістиролу замість негорючих матеріалів. Порушення не були усунені. Будівельні роботи зупинено.

Житловий будинок на вул. Варшавській, 112 у Львові

Замовник: фізична особа Підрядник: ТзОВ «Ферозіт».

Об’єкт збудований з відхиленням від містобудівних умов та обмежень, затверджених наказом департаменту містобудування від 28.04.2015 за №143.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.01.2021 позов Інспекції задоволено, зобов’язано ТЗОВ “Ферозіт” привести об’єкт “Багатоквартирний житловий будинок на вул. Варшавській, 112 зі знесенням існуючої будівлі Шевченківського району м. Львова” у відповідність до містобудівних умов та обмежень, затверджених наказом департаменту містобудування від 28.04.2015 за №143, шляхом демонтажу 5-го поверху об’єкта будівництва з компенсацією витрат, пов’язаних із демонтажем 5-го поверху об’єкта за рахунок товариства з обмеженою відповідальністю “Ферозіт”.

Інспекція скерувала виконавчий лист до Шевченківського відділу ДВС для примусового виконання.

ЖК Pictorial (м. Львів, вул. Володимира Великого, 2-А)

Девелопер: Rubicon Group

Замовник: ПП «ОЗЕРНА АЛЕЯ»

Підрядник: ПП ВІР-Західбуд

У девелопера триває корпоративний конфлікт, який потягнув за собою зупинення будівельних робіт на об’єкті.

ЖК Рубікон Сіті (м. Винники, вул. Кільцева, 17)

Девелопер: Rubicon Group

Замовник: ТзОВ «Будівельно-інвестеційна компанія «Рубікон Груп»

Підрядник: ТзОВ «Тепло Буд Експерт»

У девелопера триває корпоративний конфлікт, який потягнув за собою зупинення будівельних робіт на об’єкті.

Будівництво за адресою смт. Брюховичі, вул. Широка, 2

Замовник: ГО «Асоціація інвалідів захисників вітчизни «Львівська здравниця»

Незаконна передача земельної ділянки у користування та видача містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. За ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України від 17.02.2021 було відкрите кримінальне провадження.

ЖК SVOЇ PARKHOUSE (Брюховичі, вул. Курортний проїзд,3)

Замовник: ТОВ “ЕФ-ЛІНГ”

Підрядник: ТОВ “ЛЕОБУДСЕРВІС”

ДІАМ видано дозвіл на виконання будівельних робіт на об’єкт будівництва «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими комерційними приміщеннями на вул. Курортний проїзд, 3 в смт Брюховичі Львівської області». Однак цільове призначення земельної ділянки (07.01 Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення). Львівська міська рада у зв’язку з виявленням вказаних фактів звернулась до прокуратури Львівської області.

Будівництво на вул. Незалежності України в смт Брюховичі

Замовник: ТзОВ “СЕРВІС”

Під виглядом оздоровчого комплексу за сприяння посадових осіб Державної інспекції архітектури та містобудування України дозволено будівництво чотирьох будівель для тимчасового проживання, що не відповідає вимогам законодавства. Що свідчить про те, що містобудівні умови та обмеження також видано з порушенннями.

Читайте також: