Україна збудує новий водогін, щоб забезпечити водою постраждалі від підриву Каховської ГЕС регіониНова інфраструктура допоможе швидко відновити централізоване водопостачання до міст та сіл, де через підрив росіянами Каховської ГЕС виникли проблеми з водою.

Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. На вчорашньому засідання Уряду з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії для будівництва магістральних водопроводів на півдні України виділили 1,5 мільярда гривень. Відповідатиме за будівництво водогонів Агентство відновлення.

У планах – збудувати три ланки водопроводу, який буде здатний пропускати близько 300 тис кубометрів води на добу з можливістю збільшення обсягу водопостачання. Загальна довжина нового водогону становитиме 87 кілометрів.

Через падіння рівня води у Каховському водосховищі без водопостачання залишиться значна частина Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Новозбудована інфраструктура забезпечуватиме якісною питною водою жителів Нікополя, Марганця, Кривого Рогу, Томаківки, Мар’янського і Покрову.

Читайте також: Окупанти підірвали Каховську ГЕС: чим це загрожує і що буде далі

Будівництво водогонів — один із компонентів стратегії держави щодо забезпечення питною водою постраждалих міст та сіл. Також сьогодні Уряд виділив Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій обласним державним адміністраціям кошти на транспортування питної води до постраждалих населених пунктів цих областей. Йдеться про понад 845 мільйонів гривень.

Головне фото – Херсонщина. Евакуація людей із затоплених через підрив Каховської ГЕС населених пунктів. Джерело – ДСНС України