У Чернігові відновили пошкоджену російською авіабомбою монолітну багатоповерхівку500-кілограмова авіабомба влетіла у 17-поверховий будинок на вулиці Чорновола, 15А неподалік центру Чернігова 3 березня 2022 року. Монолітний житловий будинок похитнувся, але вистояв. Сусідню “панельку” зруйновано повністю, повідомляють «Тексти».

У будинку два під’їзди, 168 квартир, ніхто з мешканців під час бомбардування 3 березня там не загинув. Після влучання бомби над 12-м поверхом висіла плита, три верхніх поверхи «склалися». Натомість зворотний бік будинку і другий під’їзд майже не постраждали, навіть скло не з усіх вікон вилетіло. Власників уцілілих квартир навіть не відселяли.

Будинок на вулиці Чорновола, 15А після потрапляння авіабомби

За словами директора компанії “УТБ-Інжинірінг”, яка виграла тендер на відновлення будинку, було два варіанти відновлення: повністю розбирати шість верхніх поверхів, від даху й до 11 поверху, або позрізати все пошкоджене й відновлювати частинами.

Перед початком робіт запросили спеціалістів з київських “Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій” і ПрАТ “Гіпроцивільпромбуд” (займається архітектурним проєктуванням). Також залучали чернігівський проєктний інститут “Інтерархпроект”.

Геодезисти перевіряли, чи не пошкоджено фундамент, тримальні конструкції й металеві палі, на яких стоїть дім. Надали висновок, що будинок можна відновити без демонтажу верхніх поверхів.

На відновлення багатоповерхівки з міського бюджету виділили 15,8 мільйона гривень.

Остаточно здати об’єкт мають 1-го вересня.