Нотр-Дам-де-Парі готується до відкриття



Нотр-Дам-де Парі

У Франції завершують роботи із відновлення собору Паризької Богоматері, який постраждав від пожежі у квітні 2019 року. Першу месу в реставрованому храмі, планують відслужити 11 грудня.

Над відновлення пам’ятки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО працювали майже 250 фірм з різних галузей: теслярі, майстри з вітражів та обробки металу. Особливо цінними були майстри середньовічних ремесел, які вручну обтесували сокирами дубові балки для даху собору довжиною близько 300 футів. Наглядали за реконструкцією провідні французькі архітектори Філіп Вільнев, Ремі Фромон і Паскаль Пруне, пише Architectural Digest.

Інженери стабілізували та убезпечили зовнішній вигляд споруди. Каменярі використали 35 000 кубічних футів вапняку, щоб замінити те, що було зіпсовано. Спеціалісти дбайливо очистили стіни та статуї, іноді за допомогою лазерів, від кіптяви. Реставратори відновили картини та вітражі, пошкоджені димом і водою. Столяри відтворили оригінальну дубову конструкцію даху, відому під назвою «ліс», встановивши приблизно 300-футову плутанину з брусів, виготовлених із 1000 дерев з усієї Франції.

Команда, до якої входили фахівці з Національного центру наукових досліджень (CNRS), працювала над тим, щоб повернути собору його легендарну акустику.

Фото: Patrick Zachmann

На даху пам’ятки встановили відреставрований металевий хрест завширшки 12 метрів та вагою близько 2 тонн, який впав під час пожежі. Нормандські майстри працювали над ним майже півтора року.

Собор обладнали унікальною системою протипожежного захисту. Нові заходи безпеки передбачають протипожежні стіни, найсучаснішу сигналізацію та спринклери з системою запотівання для зменшення впливу води.

Нагадаємо, 15 квітня 2019 року у соборі Паризької Богоматері сталася пожежа. Над її ліквідацією працювали понад 400 пожежників. Внаслідок пожежі обвалився знаменитий шпиль собору та частина даху. Тодішній президент Франції Еммануель Макрон одразу планував завершити відновлювальні роботи протягом п’яти років.

Читайте також: