Нотр-Дам-де-Парі реставрують за середньовічною технікоюРеставрація Собору Паризької Богоматері в Парижі триває. Зараз архітектори працюють над відновленням даху. Попри сучасні технології, фахівці обрали середньовічну техніку. Більшість робіт виконують вручну. До того ж використовують такі ж самі інструменти, як і перші будівельники собору ще в XIII столітті, з посиланням на Interesting Engineering пише Pragmatika.media.

Теслі, які будують новий дерев’яний каркас для охопленого вогнем даху собору Паризької Богоматері, використовують ті самі інструменти та техніку, що й їхні середньовічні попередники. Фото: AP Photo/Jeffrey Schaeffer

Щоправда, архітектори користуються спеціальним програмним забезпеченням та виконують усі розрахунки і детальні плани креслень за допомогою комп’ютерів, щоб пришвидшити поточні роботи з реконструкції. Це особливо корисно для забезпечення правильного з’єднання точених балок ручної роботи.

“Ми маємо на меті відновити первісний стан дерев’яної каркасної конструкції, яку було знищено під час пожежі 15 квітня 2019 року», — зазначив архітектор Ремі Фромонт.

У видання також зазначають, що пожежа дозволила археологам вивчити приховані архітектурні деталі пам’ятки. Французькі дослідники виявили залізні скоби, розміщені по всьому собору. Деякі з яких датуються початком 1160-х років. Ці скоби додатково зміцнили кам’яну кладку Собору Паризької Богоматері, а також зміцнили великі арки в нефі веж-близнюків.

Ці знахідки свідчать про те, що Нотр-Дам є, ймовірно, найстарішою у світі церковною будівлею, у якій використовується залізне укріплення.

Пожежа у соборі Паризької Богоматері  

Нагадаємо 15 квітня 2019 року у соборі Паризької Богоматері  сталася пожежа, внаслідок якої зруйнувався соборний шпиль і дах, було завдано значної шкоди інтер’єру, верхнім стінам і вікнам церкви Поширення вогню зупинило кам’яне склепіння  храму. Руйнування майже 860-річної історичної та архітектурної спадщини шокувало людей у всьому світі.

Реконструкцію собору планують завершити до грудня 2024 року.

Головне фото – WINDFALL FILMS