В Україні зникнуть селища міського типу і з’являться поселенняВідповідно до закону про дерадянізацію, який ухвалила Верховна Рада, в Україні більше не буде такої категорії населених пунктів, як селище міського типу.

У класифікації населених пунктів залишаться тільки села, селища та міста. Також зникнуть такі поняття, як міста республіканського, обласного чи районного значення.

Так, населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 000 жителів стануть містами. Населені пункти з переважно садибною забудовою та чисельністю населення понад 5 000 жителів – селищами, інші населені пункти – селами. Населені пункти, які зараз мають статус селищ міського типу, отримуватимуть новий статус відповідно до цих норм.

Проте ті населені пункти, які мають статус міста, але не відповідають цим критеріям, не понижуватимуть у статусі.

Водночас в Україні запроваджують нове поняття – поселення. Такий статус присвоюватимуть компактним місця проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення. Наприклад, дачним кооперативам, модульним містечкам для внутрішньопереміщених осіб тощо.

Як стверджує Вікіпедія, на липень 2023 року в Україні було 881 селище міського типу.

Головне фото – ілюстративне