Укриття та автентичні сходи: як відновлять музей Шухевича у Львові
У Львові завершують роботи над проєктом відновлення зруйнованого під час атаки російських безпілотників музею Шухевича. У музеї-меморіалі збережуть речі, які вціліли під час ракетної атаки. А також облаштують укриття для відвідувачів та мешканців, що живуть неподалік. Про це в інтерв’ю Urbis Air розповів архітектор Андрій Лесюк – співзасновник Guess Line Architects. Проєкт цього архітктурного бюро переміг на відкритому архітектурному конкурсі, який оголосило місто.
“Наше основне завдання – не збрехати наступним поколінням. Коректно відновити будівлю музею, не створюючи фальшивих елементів, і при цьому максимально використати фактури і матеріали зруйнованої вілли. Зберегти правдиві історичні елементи. Такими є, до прикладу, сходи, якими ходив Шухевич, на яких він прийняв останній бій і які вціліли після обстрілу 2024 року. Ми їх законсервували. І ними розпочинатиметься вхід у простір музею-меморіалу.
Вони доповнюватимуться ще одними. Ними відвідувачі підніматимуться на другий поверх музею, де безпосередньо проживав генерал-хорунжий. Максимально коректно, фрагментами відтворимо його кімнату, шлях від кімнати до криївки. Для цього використаємо природні матеріали, характерні для того часу. Криївка буде на тому місці, де й була за життя Романа Шухевича. Фортепіано та вцілілі речі командира, як правдиві елементи, також експонуємо”, – зазначив Андрій Лесюк.
Облаштують у музеї також укриття для людей, які живуть поблизу. За словами архітектора, музей належить до найвищих за рівнем складності, тобто СС 3. А за українськими будівельними нормами, такі об’єкти повинні мати укриття з протирадіаційним захистом
Більше про те, як відновлюватимуть Музей Шухевича, який 1 січня 2023 року вщент зруйнували російські безпілотники, читайте ТУТ.
Колаж: Urbis Air
До теми: