У Стокгольмі обмежать рух бензиновим та дизельним автоМіська рада Стокгольма хоче заборонити рух бензинових і дизельних автомобілів у центрі міста. Нововведення має запрацювати від початку 2025 року, з посиланням на The Mayor пише Pragmatyka.

Мета таких радикальних заходів – створення чистішого, тихішого та здоровішого середовища у шведській столиці, де на перше місце поставлений добробут гостей і жителів.

Екологічна зона з низьким рівнем викидів охоплюватиме 20 кварталів міста в центральному районі. Згодом її планують розширити, щоб вона охоплювала більшу частину Стокгольма.

У цій зоні зможуть пересуватися лише повністю електричні транспортні засоби, за винятком великих гібридних мікроавтобусів, машин швидкої допомоги, поліцейських машин, а також автомобілів, якими керують водії з інвалідністю за наявності посвідчення.

Приватні транспортні компанії, такі як оператори таксі, вважають, що ці зміни надто поспішні, оскільки в місті недостатньо точок зарядки електромобілів, щоб зробити такий перехід життєздатним.

Фото: Mike Kienle/Unsplash