У Швейцарії планують збудувати житловий екорайонУ швейцарській Женеві хочуть створити район без автомобілів. Над концепцією екорайону працює французький архітектор Вінсент Каллебо. Про це пише Pragmatyka.

Планують, що новий район буде розташований біля Женевського озера, в кантоні Во. За проєктом, тут передбачений парк площею 10 тисяч кв.м. У ньому висадять дерева та луки з квітами. Парк повністю буде інтегрований у ландшафт місцевості.

Крім парку, в екорайоні будуть житлові зелені зони, 117-метрова вежа торгового центру, розроблена Стефано Боері, ресторани, майстерні тощо. У планах також відродження старих теплиць.

Візуалізація: Vincent Callebaut Architectures

У квартирах зони поділені за сторонами світу: житлові розташовані на південь, а спальні – на північ. Таким чином активність в помешканні відповідатиме рухові сонця.

Кожна квартира має великі панорамні балкони, які з одного боку відкривають вид на Альпи та Женевське озеро, а з іншого – забезпечують необхідну тінь, щоб уникнути перегріву житлових приміщень, та ландшафтні балкони.

Візуалізація: Vincent Callebaut Architectures

Балкони оснащені струнними кашпо, що дозволяє вирощувати рослин і створювати домашні городи. Зелень на балконах також дає змогу на кілька градусів знизити температуру у приміщенні.