У Львові реставрували фонтан «Івасик-Телесик»У Стрийському парку запрацював фонтан, який торік пошкодили відвідувачі. Про це повідомили у департаменті містобудування Львівської міської ради, пише Urbis Air.

Пошкодження були досить значними. Деякі скульптури лебедів  реставратори виливали з нуля. Для інших – замість пошкоджених виготовили нові частини. Також було пошпакльовано саму чашу та пофарбовано спеціальною фарбою скульптури.

Відреставрований “Івасик-Телесик”. Фото: Львів. Містобудування

Реставрацію «Телесика» виконав скульптор-реставратор Андрій Федоришин разом зі своєю командою.

Фонтан, якому понад пів століття, торік пошкодили відвідувачі, коли намагалися сфотографуватися.  Тепер, аби не допустити до нових випадків вандалізму, біля нього планують встановити спеціальні таблички з проханням, щоб люди не залізали у водограй.

Такий вигляд фонтан мав до реставрації. Фото: Львів. Містобудування

Реставрація фонтана «Івасик-Телесик» обійшлася Стрийському парку у близько 200 тисяч гривень.

Довідка. Фонтан “Івасик-Телесик”, розташований на центральній алеї у Стрийському парку, був створений 1964 року. Його автором є львівський скульптор Лаврентій Гром. Композиція відтворює атмосферу казки – маленький хлопчик міцно обіймає шию лебедя, і вони удвох ніби мають ось-ось відірватись від землі. Позував для скульптури його син Роман Гром.

Востаннє фонтан реконструювали у 2009 – 2011 рр. Тоді його зокрема зробили світловим та музичним.