«Тетріс Кличка» і «Стіна від нападу здичавілих» – так у соцмережах називають новий ЖК в КиєвіЙдеться про житловий комплекс, який на Дніпровській набережній будують два девелопери, один з яких – львівський.

У соцмережах поширюють фото з правого берега Києва, звідки відкривається краєвид на масивні багатоповерхівки на лівому березі. Панорама забудованого берега Дніпра вже перетворюється на мем, пише “Хмарочос”.

«На випадок повторного наступу з Білорусі на березі Дніпра побудували Стіну», — жартує Андрій Фріл. Олена Грозовська називає цю забудову «тетрісом Кличка». «Так, стоп, нижній ряд уже зібрали, воно має зникнути», — відповідає Остап Українець.

Як повідомляє “Хмарочос”, житловий комплекс Great зараз у процесі будівництва. Він з’явився внаслідок реалізації детального плану території промзони на Позняках. ДПТ передбачає будівництво 13 тисяч квартир, із яких п’ять тисяч припадає на тринадцять 26-поверхівок ЖК Great. Від води будинки відділяє лише Дніпровська набережна.

Наразі зведено сім будинків, з яких чотири ввели в експлуатацію. Будівництво не припинялося від початку російського вторгнення і зараз активно триває.

«При наданні дозволів на будівництво висотних ЖК у Києві взагалі не враховують вплив новобудови на характерні краєвиди міста. Так масивний ЖК GREAT, розташований безпосередньо на березі Дніпра, сьогодні вже змінив одну з кращих панорам Києва: від Ботанічного саду з каскадами бузкових кущів, Видубицьким монастирем, мостами, дніпровськими далями», — зазначав архітектор Гліб Ушаков.

За його словами, раніше забудова лівобережжя у цьому місці була розташована далі та сприймалась фоновою за озелененням

Девелопери — компанія РІЕЛ (ЖК Львівський квартал, Львівська площа, Елізіум та OK’LAND) та IB Alliance (ЖК Зарічний). Рішення про передання земельних ділянок Київрада видавала у 2009-2018 роках.