Суд повернув Митрополичі сади УГКЦмитрополичі сади

Ділянка входить до Світової спадщини ЮНЕСКО

“Митрополичі Сади остаточно повертаються Українській Греко-Католицькій Церкві. Ця справа двічі перебувала на розгляді у Верховному Суді. І ось 11 червня у позові було відмовлено повністю”, –  повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер Львова назвав це рішення важливим для громади міста. Бо територія біля головного собору Святого Юра завжди історично та законно належала Церкві.

Йдеться, нагадаємо, про ділянку площею 1,9 га, яка разом із собором Святого Юра та Митрополичими палатами належить до території Святоюрського комплексу. Цей архітектурно-парковий ансамбль входить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Боротьба за ділянку в центрі Львова тривала кілька років. URBIS AIR писав, як Концерн РРТ Державної служби спеціального зв’язку судився з громадою Львова та УГКЦ. Сторонами цієї судової справи, крім УГКЦ, виступали також Львівська міська рада та Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Міський голова Львова навіть звертався до президента України з проханням допомогти повернути УГКЦ та громаді міста “духовне серце Львова”. Його позицію також підтримали 40 народних депутатів України.

Митрополичі сади  на схилах Святоюрської гори запроєктував ще архітектор собору Святого Юра Бернард Меретин. Згодом з ініціативи митрополита Андрея Шептицького тут висадили фруктові дерева, що перетворило простір на сад.

У радянські часи на Святоюрській горі стояли радіовежі, які глушили сигнали “Голосу Америки” та “Радіо Свободи. Останню вежу було демонтовано 2016 року. Фактично тоді ж і розпочалася боротьба за сади.

До теми: