Суд повернув 3 000 гектарів Біличанського лісу громаді КиєваШостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення ОАСКу, яким половина Святошинського району Києва, до якої входить Біличанський ліс, визнавали частиною селища Коцюбинське. Про це повідомив Рух ЧЕСНО.

Боротьба за ліс триває уже 15 років. 2008 року депутати Коцюбинської селищної ради роздали ділянки у столичному лісі собі та своїм родичам. Прокуратура скасувала більшість актів права власності на землю і продовжує цю роботу у судах, йдеться  у повідомленні.

2014 року указом президента лісу було надано статус Національного парку. У 2021 році межу нацпарку винесли на кадастровій карті.

Того ж 2021 року Київська облрада затвердила нову схему Київщини, якою захопила частину міста Києва. Згодом депутати облради намагалася змінити це рішення. Тоді забракло голосів. Відтак на підставі рішення облради Бучанська райрада теж прийняла рішення, де по суті були окреслені нові межі селища Коцюбинське за рахунок столичного лісу. Київ подав до суду, щоб скасувати ці рішення у судовому порядку.

Як результат — апеляційний суд скасував незаконне рішення Бучанської міської ради і захистив 3000 гектарів лісу.

“Біличанський ліс історично належав громаді Києва. Це принципова позиція міської влади та мера Києва, щоб ця територія залишалася саме лісом, а не місцем для забудови. Попереду касація, але це вже велика перемога. Працюємо далі і продовжуємо відстоювати інтереси киян та захищати ліс!” – наголосив заступник міського голови Києва Петро Оленич.

Фото: chesno.org