Росіяни знищили Херсонес Таврійський – об’єкт світової спадщини ЮНЕСКОЦе єдина пам’ятка в Криму, яка має світове значення

Російські археологи та забудовники повністю знищили автентичну пам’ятку світового значення в Криму – Херсонес Таврійський. На місці розкопок спорудили новий відкритий театр, а деякі артефакти вивели до росії. 

Про це розповіла старша наукова співробітниця Інститут археології НАН України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи, повідомляє “Українська правда. Життя”

“Зараз відбуваються негативні процеси з єдиною пам’яткою світового значення, яку ми встигли номінувати і внести у перелік пам’яток в Криму – з Херсонесом Таврійським”.

У 2015-2016 роках забудовники загородили оглядовими майданчиками археологічні залишки, що знаходились на поверхні: башти, стіни й колони. Пізніше на місці давньої цитаделі поставили античний відкритий театр, що створює навантаження близько тонни на оригінальну споруду.

Велику частину знайдених артефактів вивезли до музеїв росії. Серед них фрески, посуд, предмети побуту та ікони. Згодом розпочалося будівництво археологічного парку “Новий Херсонес”, на місці залишків некрополя.

Нині на місці археологічних залишків збудували фактично нове місто. Археологічний парк перекриває старі знахідки, декілька розкопаних об’єктів поступово перенесли та відбудували в іншому місці. На місці городища росіяни поставили собор святого Володимира, що підпорядковується і освячений Московським патріархатом.

Херсонес Таврійський – унікальна історична пам’ятка. Античне і візантійське місто-держава в південно-західній частині Криму. 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора були включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також: