Названо переможців фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” 2022
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/kolazh-UA.jpg)
Серед топ-10 українських пам’яток – чотири об’єкти із Львівщини
18 квітня журі оголосило результати української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022.
У 2022 році учасники кампанії завантажили для Вікіпедії майже 14 тисяч зображень памʼяток культури України, із них експертне журі обрало 10 переможців.
Найкращою світлиною “Вікі любить пам’ятки” у 2022 році стала фотографія Сергія Орлика із зображенням «японського» манежу Деркульського кінного заводу в селі Данилівка Луганської області.
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/501-1536x864-1-1024x576.jpg)
Срібним призером конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022 стала світлина Сергія Рижкова із зображенням Червоногородського замку у селі Нирків Тернопільської області. Ця ж робота перемогла у номінації «Найкраще фото Тернопільської області».
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/502-1536x768-1-1024x512.jpg)
Бронзову відзнаку конкурсу посіло зображення каплиці Боїмів у місті Львів, авторства Вадима Постернака. Це ж фото було відзначено як «Найкраще фото Львівської області».
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/503-1529x1536-1-1019x1024.jpg)
На четвертому місці — зображення будинку Польського магістрату у місті Кам’янець-Подільський Андрія Чуяшенка. Цей знімок також став «Найкращим фото Хмельницької області» за балами журі.
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/504-1536x960-1-1024x640.jpg)
Пʼяту позицію зайняла світлина теж авторства Андрія Чуяшенка із зображенням замку Даниловичів у смт Олесько Львівської області.
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/505-1536x960-1-1024x640.jpg)
Шосте місце — у зображення Тринітарського костьолу та дзвіниці у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області, авторства Сергія Зиська.
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/506-1536x1249-1-1024x833.jpg)
На сьомому місці — робота Юрія Петруняка із зображенням палацу у Підгірцях Львівської області.
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/507-1536x528-1-1024x352.jpg)
Восьме місце позицію зайняло зображення замку князів Острозьких-Любомирських у місті Дубно авторства Олександра Харвата. Ця ж робота перемогла у номінації «Найкраще фото Рівненської області».
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/508-1536x789-1-1024x526.jpg)
Девʼяте місце — у світлини Олександра Мальона із зображенням церква Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове. Цей знімок також став «Найкращим фото Одеської області».
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/509-1536x1015-1-1024x677.jpg)
Заключним призером конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022 стала ще одна фотографія авторства Сергія Рижкова із зображенням театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у місті Львів.
![](https://urbisair.com.ua/wp-content/uploads/510-708x1024-1.jpg)