ІІІ Lviv Urban Forum оголосив ключових спікерів

Серед них відомі міжнародні архітектори та міські планувальники
З 11 по 13 червня 2025 року Львів прийматиме третій Lviv Urban Forum — наймасштабнішу подію в Україні у сфері архітектури та урбаністики. Цьогорічна тема форуму «Будуємо тяглість» — це розмова про тонкий баланс між розвитком і неперервністю традиції в міському середовищі, збереженням й оновленням довготривалої архітектурної спадщини в турбулентні часи сьогодення.
На подію завітають міжнародні архітектори, які стоять за знаковими урбаністичними проєктами Європи. Серед них — засновник концепції «аналогової архітектури», автор одного з найбільших сучасних міських проєктів Aspern Seestadt у Відні, керівниця мюнхенського офісу Max Dudler Architekten, архітектор будівлі Штабу Європейської Ради (EUROPA) в Брюсселі, а також авторка моделі «15-хвилинного міста». І це лише частина спікерів — на форумі виступатимуть десятки архітекторів та міських планувальників, готових ділитися досвідом трансформації міського простору.
Серед ключових спікерів форуму:
Мірослав Шік – один із ключових швейцарських архітекторів, професор, дослідник. Засновник концепції та однойменної книги «Аналогова стара-нова архітектура», яка підкреслює спадкоємність, зв’язок з контекстом і позачасовість архітектурних форм. Серед найвідоміших проєктів — Католицький центр в Егзі, проєкт для центру міста Мерешван, конгрес-центр La Longeraie в Моржі та житловий будинок для музикантів у Цюриху.
Йоганнес Товатт — видатний шведський архітектор, урбаніст та фасилітатор урбаністичних трансформацій. Його найвідоміший проєкт – містобудівна концепція Aspern Seestadt у Відні – один із найбільших міських проєктів Європи у XXI столітті.
Ізабель Клункер — архітекторка та керівниця мюнхенського офісу Max Dudler Architekten. Маючи понад 20 років досвіду, вона спеціалізується на плануванні та реалізації складних архітектурних проєктів. Серед її ключових робіт — масштабні житлово-офісні комплекси, зокрема Heide Park, Schwabinger Tor у Мюнхені та Rieplgründe в Австрії.
Доктор Філіп Самін — бельгійський архітектор, інженер та урбаніст, нагороджений лицарським орденом короля Бельгії. Відомий проєктом будівлі Штабу Європейської Ради в Брюсселі (EUROPA).
Кетрін Галл — виконавча директорка дослідницької лабораторії Chaire ETI при Університеті Сорбонна, експертка з трансформації робочих просторів та авторка дослідження «Culture Code». Відома завдяки дослідженню «Модель 15-хвилинного міста / 30-хвилинної території». Концепція передбачає доступність усіх щоденних потреб у межах 15 хвилин пішки або велосипедом від дому.
Що очікувати на форумі
Програма форуму включатиме близько 30 лекцій і дискусій, 6 практичних воркшопів, 10+ екскурсій та нетворкінг-сесії. Учасники матимуть змогу відвідати важливі локації у Львові, зокрема креативно-мистецькі центри, інфраструктурні й соціальні ініціативи.
Lviv Urban Forum 2025 — це унікальна можливість для фахівців та громадськості обговорити майбутнє українських міст, обмінятися досвідом та знайти спільні рішення для сталого розвитку. Очікується участь понад 1500 учасників, серед яких мери, представники органів місцевого самоврядування, студенти, архітектори, урбаністи, науковці та активісти з України та світу.
Зареєструватись на подію можна за посиланням:
Організаторами заходу є Департамент архітектури Львівської міської ради та «Українська урбан платформа».
Головне фото: Lviv Urban Forum
До теми: