У Львові відбудеться V Міжнародний архітектурний фестиваль ВЕЖАНапередодні Міжнародного дня архітектури у Львові відбудеться Фестиваль архітектури та мистецтва ВЕЖА. Захід  триватиме три дні, з 29 вересня до 1 жовтня, та відбудеться у трьох локаціях: Пороховій ВЕЖІ, Свірзькому замку та новому освітньо-спортивному центрі розваг Leoland. Про це повідомляють на сторінці фестивалю у Facebook

Мета фестивалю – знайти правильні шляхи для відбудови країни. “Ми хочемо вирішити актуальні питання сучасної архітектури та знайти способи подолання корупції в державі та нашому професійному середовищі”, – зазначають організатори.

Лейтмотив ВЕЖІ 2023 — «Час України». Це означає фокус на вікні можливостей, яке відкрилося зараз для України в світі — не тільки отримати допомогу й підтримку від інших країн, але й показати світові своє найцінніше — талановитих людей і культурне надбання. На фестивалі важливими гостями будуть саме українські архітектори, які найяскравіше презентують Україну в Світі.

Серед спікерів  Фабіо Гріллі – головний архітектор, старший менеджер з проєктування ЕМААR (Дубаї, ОАЕ); Пьотр Кухач — відомий польський архітектор, який до кінця 2022 року очолював Палату архітекторів Польщі; Анна Кирій – засновниця архітектурно-проєктної групи Анни Кирій,  заступниця голови архітектурної палати НСАУ; Ігор Мартін та Ольга Новікова – керівники і архітектори-дизайнери архітектурної студії Martin’s та інші відомі імена у світі архітектури та мистецтва.

У межах фестивалю відбудуться лекції та воркшопи, презентації нових українських об’єктів, екскурсії та пленери, нетворкінг і дискусії.