ТОП-7: архітектура, яка вражаєДо Всесвітнього дня архітектури, який відзначають у перший понеділок жовтня, Urbis Air зібрав 7 незвичайних споруд світу, які вражають своєю архітектурою та розмахом.

Будинок, який танцює (Прага, Чехія)

Фото: wikipedia.org

Будинок, що танцює – символічна будівля, яка нагадує пару, що злилася в пориві танцю. Збудований 1996 року з подачі тодішнього президента Чехії Вацлава Гавела, який проживав поруч.

Будівля викликала бурю невдоволення від містян, тому що була збудована в абсолютно іншому стилі, ніж сусідні будинки. Але суперечки тривали недовго. Незабаром її визнали “пам’яткою Праги”.

Архітектори: Френк Гері, Владо Милунич.

“Хабітат 67” (Монреаль, Канада)

Фото: wikipedia.org

Житловий комплекс Habitat 67 був збудований до Всесвітньої виставки 1967 року за проєктом Моше Сафді –  канадського архітектора ізраїльського походження. В основі будови – 354 куби, які ніби посаджені один на одного. У будівлі – 146 квартир, у більшості є особистий сад, який розміщений на даху сусіда знизу.

Музей “Мілуокі” (Штат Вісконсин, США)

Фото: wikipedia.org

Один з найбільших музеїв у Сполучених Штатах, здалеку схожий на гігантського білого птаха. “Крила” будівлі розпускаються в сонячну погоду і складаються вночі та в дощ. Їх розмах — 66 метрів.

Сам музей заснували у 1888 році, а рухомий павільйон під назвою “Квадраччі” 2001 року побудував іспанський архітектор Сантьяго Калатрава. Під час будівництва архітектор врахував природні особливості озера Мічиган, а на естетику музею вплинула прибережна атмосфера, зокрема човни та вітрила.

Вежі “Абсолют” (Онтаріо, Канада)

Фото: wikipedia.org

Вежі “Абсолют” – це житловий комплекс із двох хмарочосів, один з яких сягає 179 метрів заввишки, а інший – 161 м. Завдяки незвичайному дизайну будівлі назвали вежею “Мерилін Монро” за гарні плавні форми. Дизайн споруд спроектував Янсонг Ма, засновник компанії MAD з Китаю.

“Будівля-чайник” (Цзянсу, Китай)

Фото: Круїз Пленет

У Китаї у місті Цзянсу є виставковий центр Wanda Cultural Tourism City у формі глиняного чайника. Споруда офіційно зареєстрована у Книзі рекордів Гіннеса як найбільший чайник у світі. Забудовники The Wanda Group заявили, що витратили на будівництво у 2014 році понад 6 мільярдів доларів. Його площа становить 3,4 млн квадратних метрів.

Вежа “Бурдж Халіфа” (Дубаї, ОАЕ)

Фото: wikipedia.org

На сьогодні вежа “Бурдж Халіфа” є найвищою спорудою світу. Хмарочос сягає 828 метрів і має 162 поверхи. На будівництві вежі щодня працювали 12 тисяч робітників, а на його створення пішло близько 320 тисяч метрів кубічних бетону та понад 60 тис. тонн арматури

Автор проєкту — американський архітектор Едріан Сміт.

Jeddah Tower (Джедда, Саудівська Аравія)

Фото: designtalk.club

Тим часом у Саудівській Аравії триває будівництво вежі, яка має побити висотний рекорд “Бурдж Халіфа”. Форма гігантського хмарочоса виконана у вигляді листка, що виріс з піску посушливої саудівської пустелі. Висота Jeddah Tower перевищуватиме “Бурдж Халіфа” приблизно на 200 метрів.

Проєкт розробило чиказьке архітектурне бюро Adrian Smith+Gordon Gill (AS+GG) Architecture. Загальну вартість проєкту оцінюють у 20 млрд доларів.