У Львові консервують раритетні сходи з Музею Шухевича

У Львові розпочали консервацію сходів, що вціліли після російської атаки на Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича 1 січня 2024 року. Роботи виконує команда Karp Restorer, яка має чималий досвід роботи з цінними історичними елементами, повідомляє Львівська міська рада.
Спочатку фахівці позбудуться шкідників та грибків, а спалену частину сходів покриють спеціальною речовиною, яка збереже деревину і не дозволить їй руйнуватись надалі.
У майбутньому сходи стануть частиною експозиції відбудованого музею Шухевича в Білогорщі.
Перш ніж узятись до роботи, фахівці провели спеціальні дослідження, відібрали проби, щоб зрозуміти структуру об’єкта, рівень пошкоджень та правильно спланувати подальші дії з консервації і реставрації експозиційного елемента.
“Консервація – це призупинення всіх процесів руйнування. Вона дасть нам можливість поставити цей історичний обʼєкт на своє рідне місце вже як експонат музею, який люди зможуть бачити і навіть обмежено торкатися”, – каже консерватор творів мистецтва Василь Карпів.
Читайте також: Укриття та автентичні сходи: як відновлять музей Шухевича у Львові
За словами історика Миколи Посівнича, який є членом робочої групи з відновлення музею, ці сходи мають не лише унікальне історичне, а й символічне значення, адже на цих сходах Роман Шухевич прийняв свій останній бій.
Нагадаємо, у ніч на 1 січня 2024 року російські шахеди атакували два об’єкти національної памʼяті у Львові: пошкодили корпус університету у Дублянах, де навчався Степан Бандера, та повністю зруйнували Музей Романа Шухевича у Білогорщі.
Відновлюватимуть Музей за проєктом команди бюро Guess Line Architects, який обрали на Відкритому архітектурному конкурсі. На сьогодні проєкт уже готовий та проходить експертизу.
Відновлений музей збільшиться майже на половину. Тут передбачені нові експозиційні зали та укриття. Окрім відновлення самої будівлі музею, фахівці працюють і над благоустроєм прилеглої території.
Фото: Роман Балук (ЛМР)
До теми: