У Львові почали підготовку до відновлення Музею Шухевича
Відбудовуватимуть музей за кошти благодійників
У понеділок, 16 грудня, КП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації» та ГО «Новий музей» підписали меморандум про співпрацю щодо відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. Такий крок дає старт підготовчим роботам, які розпочнуть цього року на території зруйнованого російським обстрілом музею, повідомляє Львівська міська рада.
Проєкт відновлення музею Шухевича, над якою працює команда бюро Guess Line Architects на чолі з Андрієм Лесюком, готовий уже на понад 80%. Архітектори доповнили проєкт, враховуючи побажання робочої групи, куди входять донька Шухевича Марія Трильовська, історики, музейники та архітектори. Окрім відновлення самої будівлі музею, працюють і над благоустроєм прилеглої території.
“Ми максимально врахували пропозиції та думки експертного середовища та учасників робочої групи. Проєкт став ще цікавішим та кращим. Під час досліджень на початку проєктування архітектори знайшли, наприклад, огорожу балкону, котра вціліла, її можна відреставрувати, і балкон повернуть на своє місце. Є цегла, яка збереглась, фрагменти стін, які будуть на своєму місці. Частково збережена столярка. Є фортепіано, яке потребує розумної реставрації. Також з важливого – це сходи. Ці сходи були дуже пошкоджені, ними ходити вже не можна, але певні елементи можна поставити на тому ж місці, де вони були. Тут буде музей, у приблоковій споруді – класи з укриттям для роботи з дітьми та громадою, а зверху буде криївка, там, де вона й була колись. Розкладний підйомник облаштують для доступу людей з інвалідністю. Загалом тепер цей простір буде доступним, без сходинок, вхід у музей буде безбар’єрним. Також проєктом передбачено укриття”, – розповів архітектор Андрій Лесюк.
Біля музею також хочуть облаштувати доступний громадський простір з озером. Для цього водойму, яка поруч, облагородять. У планах – висадити озеленення, облаштувати освітлення та створити затишні ділянки для роздумів чи відпочинку, де зможуть збиратись мешканці.
Коли роботу над проєктом завершать, його подадуть на експертизу. Після висновку експертів місто зможе почати процедуру з відбору генерального підрядника. Проте підготовчі роботи з відновлення музею можна розпочинати вже.
Громадська організація «Новий музей» із початку повномасштабного вторгнення росії долучилась до допомоги музейникам України, які продовжують зберігати культурну спадщину в умовах війни. У рамках програми «Музейний кризовий центр» вони підтримували музеї фінансово, проводили навчання, міжнародні резиденції та цифровізували спадщину. За роки роботи залучили близько 11 млн грн від міжнародних донорів.
Нагадаємо, в ніч на 1 січня 2024 року музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича вщент зруйнували російські дрони. Найкращу проєктну пропозицію з відновлення музею обрали на Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі.
До теми: