В Україні стартувала державна програма з відновлення пошкодженого війною житла. Як скористатись
Громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф, зможуть скористатись послугою єВідновлення
Віднині, 10 травня, українці, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.в
Хто зможе скористатись послугою?
Усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку.
Перевагу матимуть учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни, члени сімей загиблих військових, мобілізовані, багатодітні родини, люди з інвалідністю І та ІІ групи та інші соціально вразливі категорії
У міністерстві зазначили, що наразі громадяни, які вже відремонтували своє житло, не можуть претендувати на державну допомогу. Але над механізмом відшкодування вже працюють, зокрема і через механізм репарацій. Людей, чиє житло постраждало вій бойових дій, просять зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії.
Як отримати компенсацію
Спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, а також згодом через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.
Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Відкрити картку можна в банківському застосунку та у відділенні банку. Наразі до єВідновлення підключені такі банки: Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення.
Після цього слід подати заяву на компенсацію в Дії.
Після подання заявки спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована.
Розрахунок суми допомоги здійснюватиметься на основі ухваленого Урядом чек-листа. Він, як і сам порядок надання допомоги, доступний за посиланням на сайті Верховної Ради.
Головне фото – ДСНС України