У Львові ревіталізували палац XVIII століття



палац

У Львові, на вул. Б Хмельницького, відновили будівлю фабрики Бачевських, колишній палац Цельських. Пам’ятка розташована у буферній зоні ЮНЕСКО у Львові.

Проєкт ревіталізації розробила і реалізувала компанія AVR Development. Команда прагнула не просто відреставрувати палац, а перетворити його на відкритий культурний простір.

Палац до реконструкції. Фото: AVR Development

Насамперед історичний фасад будівлі очистили від нашарувань, які утворилися під час експлуатації впродовж ХХ століття. Реставратори відновили дерев’яні вікна, балконні огородження, барельєфи і скульптури. А також повернули будівлі геометрію даху та реставрували в’їзну браму з кам’яними левами. Це дозволило відновити естетичну цілісність фасаду та забезпечити візуальний зв’язок між історичною частиною будівлі та новими функціональними елементами.

Інженерна частина проєкту передбачала оновлення несучих конструкцій, гідроізоляцію фундаменту, реконструкцію покрівлі, яка втратила свою історичну форму, а також встановлення сучасних інженерних систем для комфортної експлуатації.

Особливу увагу приділили енергоефективності та пожежній безпеці.

«Цей проєкт є прикладом делікатної ревіталізації історичної території, яка мала на меті не лише зберегти пам’ятку, а й адаптувати її до потреб сучасного міста. Це передбачало створення комфортних умов для інтеграції будівлі в міське середовище», – зазначають в AVR Development.

Історія палацу

У 1850-х роках маєток перейшов у власність родини Бачевських

Історичний палац Целецьких, споруджений на початку ХІХ століття архітектором Фридериком Бауманом, вирізнявся класичним фасадом, анфіладною системою парадних приміщень, балконом на різьблених кронштейнах та брамою з кам’яними левами. Інтер’єри декорували знані скульптори Антон Шімзер і Герман Вітвер.

У 1850-х роках маєток перейшов у власність родини Бачевських і став частиною фабрики алкогольних напоїв. Після Другої світової війни комплекс перетворили на Алмазний завод. Незважаючи на численні перебудови, палац залишався фокусною архітектурною домінантою району.

Фото: AVR Development

Читайте також: