У Львівській громаді реставрують дерев’яну церкву XVIII століття



храм

У селі Воля-Гомулецька Львівської громади реставрують унікальну дерев’яну дерев’яну церкву Пресвятої Трійці — пам’ятку архітектури національного значення. Храмові майже 270 років, і він збережений у практично незмінному вигляді, повідомляє Львівська міська рада.

Пам’ятку відновлюють за технологією протезування: споруду розібрали до основи, замінили пошкоджені дерев’яні елементи та зібрали його заново.

Водночас  реставратори працюють над відновленням  унікального стінопису храму.

Реставрацію цього храму розпочали ще у 2021 році, однак через війну роботи було припинено. Відновили їх торік.

реставрація храму
Фото: ЛМР

Храм відновлюють у практично первісному вигляді. Як розповіла керівниця офісу охорони культурної спадщини ЛМР Тетяна Балукова, під час Другої світової війни північна частина нави була зруйнована. І тоді на її відновлення використали елементи матеріалів з хорів. Зараз хори відновлять.

Наразі тривають роботи зі встановлення карнизу. Залишається змонтувати ґанок та ґонтову обшивку і покриття. Цей матеріал на замовлення підрядника виготовляють карпатські майстри. 

Також у храмі  встановлять систему пожежної сигналізації, блискавкозахист, пожежний резервуар та облаштують благоустрій.

Довідка

Дерев’яна церква Святої Трійці була зведена у 1756 році біля підніжжя гори Осова, у той час, коли хутір Гамулець ще був окремим невеликим поселенням. Церква складається з основної частини — нави, а також гранчастого вівтаря. Її конструкція дерев’яна, зрубна. Первісно всі покрівлі, купол і фасади були вкриті ґонтом. Із західного боку нави розташовувалися хори. Згодом архітектура храму зазнала змін: добудували прямокутний каркасний бабинець (ганок) — тобто третю частину будівлі. Також дах церкви з часом перекрили бляхою.

Читайте також: