На Львівщині почали відновлювати палац ХVIII століття

Наразі розпочали протиаварійні роботи
У Судовій Вишні на Львівщині розпочали протиаварійні роботи у Палаці Марсів. Попри те, що будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, вона перебуває в аварійному стані. За порятунок палацу узявся «Фонд українсько-польської історії людей», який придбав його два роки тому.
Аварійний стан будівлі потребує комплексного підходу до її відновлення. Тож першим кроком на шляху до окресленої мети є саме протиаварійні роботи. Після їх виконання фахівці візьмуться за науково-дослідні роботи та розроблятимуть науково-проєктну документацію Аж тоді можна буде розпочинати ремонтно-реставраційні роботи, пояснюють у «Фонді українсько-польської історії людей».

Протиаварійні роботи планують завершити до кінця літа. Відтак представлять загальну концепцію розвитку комплексу. За словами директора з розвитку фонду Мар’яна Хом’яка, у палаці створять музей із кількома відтвореними кімнатами. Інші приміщення використовуватимуть для проведення різноманітних виставок та інших заходів.
Палац Марсів збудований на початку XVIII століття. Його власниками була родина графів Коморовських. На початку XX століття маєток перейшов у власність родини Марсів.

Розквіт палацу прийшовся на часи естета Яна Станіслава Віталіса Марса, який був власником Судової Вишні на початку XX століття. Віталіс Марс також був відомим колекціонером мистецтва, він придбав для палацу старовинні меблі та влаштував бібліотеки.
Навколо палацу, є великий парк, спроєктований ландшафтним архітекторли Арнольда Рерінга.
У радянські часи палац був конфіскований та переобладнаний в гуртожиток зооветеринарного технікуму. 1995 року палац згорів і відтоді стоїть у руїнах.
Фото: Фонд українсько-польської історії людей
Читайте також: