На Грибовицькому полігоні завершили перший етап рекультивації



грибовицький полігон

Це буде перший в Україні полігон закритого типу, що рекультивований за європейськими практиками

У Львові оголосили про завершення першої технологічної фази робіт на Грибовицькому полігоні. Тривала вона чотири роки і була найскладнішою.

За цей час 28 га тіла полігону привели до правильної форми та накрили захисним шаром. полігон закрили спеціальною мембраною та відмежували від інших територій. Впровадили систему збору полігонного газу. Запустили очищення фільтратів. Встановили рециркуляцію газу – він перетворюється на електроенергію. Зверхк поклали геотекстиль, який захищає від технічних ушкоджень. Тобто зараз по цьому матеріалу безпечно їздить техніка і навіть самоскиди.

Також тут встановили 33 вертикальні свердловини для збору газу та облаштували систему для забору, так званого, поверхневого газу. Все, що утворюється в тілі полігону, переробляють в електроенергію. Щогодини вдається генерувати 400 кВт електроенергії, переробляючи біогаз із полігону.

На черзі – другий етапу рекультивації, під час якого територію сміттєзвалища засиплють ґрунтом, висадять зелені насадження та облаштують резервуари для очищення води.

Це буде перший в Україні полігон закритого типу, який рекультивований за європейськими практиками. У такий спосіб відновлювали полігони у Польщі, Литві, Австрії тощо.

Вартість першої фази робіт з рекультивації становить 17,8 млн євро. Друга фаза обійдеться ще у 8,4 млн євро. Проєкт реалізовують за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку та фондів, які допомагали грантами.

Грибовицький полігон ТПВ – один з найбільших в Україні. Він працював майже 60 років. Площа полігону становить понад 38 га, це як 60 футбольних полів. Тут накопичено приблизно 14,3 мільйона тонн відходів.

Фото: ЛМР

Читайте також: