Яким буде Меморіальний комплекс військових поховань у ЛьвовіВізуалізація Меморіального комплексу військових поховань у Львові

У Львові оприлюднили результати архітектурного конкурсу на Меморіальний комплекс військових поховань Героїв України на вул. І. Мечникова. Переможцем стала команда архітекторів із Хмельницького – Віктор Голубєв та Дмитро Райфшнайдер, повідомляє Львівська міська рада.

Окрім зони поховань, на території комплексу планують облаштувати меморіальний сквер, музей, монумент невідомому солдатові, каплицю та колумбарій.

Візуалізація проєкту-переможця: ЛМР

За проєктом, надмогильні споруди пропонують виконати з білого архітектурного бетону із вкрапленнями натурального каменю (“терраццо”). На надгробному камені буде місце для фотографії та імені з роками життя полеглого. Біля надгробного каменя буде місце для розміщення квітів та лампадок. Також  біля могил облаштують невеличкі місця для сидіння уніфікованого дизайну.

Важливою частиною зони поховань стане колумбарій – місце для захоронення урн із прахом, куди можна буде спуститися як сходами так і пандусом.

Візуалізація проєкту-переможця: ЛМР

На площі розташують  плиту,  на якій  зобразять графічні знаки бригад і підрозділів, герої яких воювали за Україну. Тут же буде і місце покладання квітів.

На передній частині комплексу біля вул. Мечникова облаштують площу із монументом невідомому воїну. Січення граней Монумента невідомому воїну нагадуватиме щит. Монумент може мати багато символічних прочитувань, але основне – це зелені шляхи, що в перспективі йдуть до неба. А  зелень на щиті символізуватиме цвіт нації, який пішов захищати державу, розповіли під час презентації автори проєкту.

У кінці «марсового поля» залишать хрест на честь Української галицької армії, який завершує центральну вісь всього комплексу. Біля хреста буде розміщена молитовна споруда.

Візуалізація проєкту-переможця: ЛМР

“Ми обрали проєкт, де в центрі є поховання Героїв – це основний елемент, який ніщо не може затьмарити. З точки зору самих поховань, надмогильних споруд – тут все дотримано досить коректно. Є козацький хрест, є альтернативна версія цього поховання для нехристиян, є можливість дістатися до будь-якого місця поховання на кріслі колісному. Мабуть, з точки зору вирішення самої зони поховань – це найбільш коректний з усіх поданих”, – зазначив головни й архітектор міста і голова журі Антон Коломєйцев.

Втім, зазначають у міській раді,  це наразі концепція, яку  ще будуть доопрацьовувати спільно з військовими, родинами загиблих та представниками духовенства.

Додамо, що переможців журі обирало серед 27 поданих робіт. Друге місце у конкурсі посів львівський колектив: Андрій Лесюк, Михайло Когут, Катерина Іващук, Ярослав Іваськів, Єгор Перепелюк, Ігор Когут. На третьому місці – проєкт авторського колективу у складі: Денис Козак, Анна Помазанна, Христина Муха, Тютюнник Артем, Сімоне де Якобіс, Малґожата Куцевич.

Головне зображення: візуалізація проєкту: ЛМР