У Львові видали містобуди на відновлення зруйнованого росією Музею Шухевича



зруйнований музей Шухевича

У Львові видали містобудівні умови та обмеження на відновлення Музею-меморіалу генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Відповідне рішення оприлюднили у вівторок, 7 січня, на засіданні виконкому Львівської міської ради, повідомляє Urbis Air.

Наразі на території зруйнованого російським безпілотником музею тривають підготовчі роботи. Працівники ЛКП «Рембуд» розчистили ділянку, встановили риштування, вивезли сміття. Під час цих робіт комунальники знайшли кілька цінних елементів, які надалі буть використовувати у відбудові чи експозиції музею, повідомляє Львівська міська рада. Це елементи сходинок, ніжка від стола, шматки автомата тощо.

Фото: ЛМР

На цьому етапі відновлення планують також прокласти інженерні мережі, влаштувати під’їзні шляхи та виконати інші роботи відповідно до проєкту.

Підготовчі роботи на території музею проводить ЛКП «Рембуд», а на генерального підрядника з відновлення та будівництва згодом буде оголошено публічний тендер.

Паралельно також завершується робота над проєктом з відновлення зруйнованого музею Шухевича. Над цим працює команда Guess Line Architects під керівництвом Андрія Лесюка. Проєкт обрали на відкритому архітектурному конкурсі.

Відомо, що форма відновленої будівлі максимально відтворюватиме її історичний вигляд, а всі автентичні елементи, які частково вціліли після нападу росіян: столярка, деревʼяні сходи, фортепіано, погруддя тощо, відновлять та повернуть у музей. Ключовою у майбутньому музейному просторі має стати криївка, де переховувався Роман Шухевич, що розташовувалася на другому поверсі.

Проєкт школи Під Голоском. Guess Line Architects
Проєкт школи Під Голоском. Візуалізація: Guess Line Architects

Також у музеї-меморіалі планують облаштувати укриття для відвідувачів та мешканців, що живуть неподалік. Та приміщення-клас, який можна буде використовувати для проведення різноманітних заходів. Про це в інтерв’ю Urbis Air розповів архітектор Андрій Лесюк.

Біля сходів до криївки буде облаштовано автоматизований підйомник, який допомагатиме ознайомитися з простором людям, що пересуваються на колісних кріслах.

Нагадаємо, Музей Романа Шухевича у Білогорщі вщент зруйнували російські шахеди у ніч на 1 січня 2024 року. Тоді також пошкоджень зазнав університет у Дублянах, де навчався Степан Бандера.

16 грудня КП “Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації“ та ГО “Новий музей” підписали меморандум про співпрацю щодо відновлення музею. Таке рішення дало старт підготовчим роботам на території зруйнованої будівлі. За добу на відбудову музею зібрали 170 тисяч гривень.

Головне фото: ЛМР

До теми: