У Бродах обвалилося склепіння давньої синагогиУ місті Броди на Львівщині обвалилося склепіння давньої синагоги. Будівля споруджена у XVIII столітті і є пам’яткою національного значення.

Світлини зруйнованої пам’ятки оприлюднив Віталій Пристава.

«Причиною, звісно, є відсутність уваги до історичної пам’ятки XVIII ст, аварійний стан стін та каркасу, який утримував дах. Плюс сьогодні сили дощу доклалися до руйнування. Шкода, що на очах втрачаємо історичні пам’ятки. Гадаю варто звернути увагу відповідним службам, владі, громадськості та розпочати якісний процес консервації того, що залишилось від синагоги», – зазначив він.

Перше фото після падіння склепіння та частини даху. Фото – Віталій

Як розповіла керівниця відділу містобудування, архітектури і охорони культурної спадщини Бродівської міської ради Тетяна Нікіфоряк у коментарі виданню Захід нет, це вже не перший обвал конструкцій у Бродівський синагозі. Попередній був у 2021 році. За словами чиновниці, міська рада неодноразово просила відповідальні органи влади звернути увагу на стан Бродівської синагоги.

«Оскільки це національна пам’ятка і на нашому балансі не є, ми неодноразово зверталися до обласної влади про виділення коштів на реставрацію синагоги в межах державних програм, але кошти нам не виділяли. Зараз зробили фотофіксацію і знову звертаємось з листом, будемо чекати на реакцію», – зазначила Тетяна Нікіфоряк.
Велика Бродівська синагога, зведена 1742 року, є однією з найвизначніших пам’яток юдейської сакральної архітектури Галичини та одним із найкращих зразків будівництва таких споруд  у цілому світі.