Як облаштували простір на місці знесеного самобуду у Львові

У Львові показали, як облаштували територію, де раніше демонтували незаконно збудовану багатоповерхівку. Йдеться про ділянку на вул. Личаківській, 259.
Сім років тому тут знесли незаконно збудований 7-поверховий будинок, що стало прецедентом не тільки для Львова, а й України. Згодом місто облаштувало тут відпочинковий простір, повідомляє Львівська міська рада.
«Не можна збудувати багатоповерхівку без жодного документа і розраховувати, що якось буде — узаконять. Не узаконили, знесли. Звільнену земельну ділянку передали у комунальну власність міста. І на ній облаштували громадський простір для людей”, – зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Тут є дитячий майданчик із природних матеріалів, зручні лавки, висаджено дерева та кущі. З боку Личаківської — облаштували зупинку громадського транспорту, а вздовж дороги на вул. Полудневій – кілька паркувальних місць, які замостили екобруківкою.
Комфортну відпочинкову зону для містян реалізували за кошти інвестора. За словами Любомира Зубача, це — соціально-економічне партнерство. Девелопер, що має проєкти неподалік, долучився до реалізації міського проєкту.

Нагадаємо, у 2017 році Личаківський районний суд зобов’язав знести незаконно збудовану семиповерхівку на вул. Личаківській, 259. Забудовник — компанія «Лідер-Моноліт» — намагався оскаржити рішення в апеляційному суді, а згодом — у Верховному Суді. Остаточне рішення про демонтаж ухвалив Восьмий апеляційний адміністративний суд 18 грудня 2018 року. Уже в квітні 2019-го будівлю повністю демонтували. Відтак, Львів став першим містом в Україні, де знесли самобуд.
Фото: ЛМР
Читайте також: