У Львові визначились, як виглядатиме Музей Шухевича



Його зруйнував 1 січня російський безпілотник.

До роковин з Дня народження Романа Шухевича, 30 червня, на Білогорщі представники Львівської міськради презентували ескіз проєкту відновлення зруйнованого музею генерал-хорунжого УПА.

Журі Всеукраїнського архітектурного конкурсу, до якого увійшли архітектори, музейники, реставратори, представники міської та обласної влади, одноголосно обрало команду переможців – у конкурсі перемогла концепція команди Андрія Лесюка, яка є автором Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові.

На прохання родини Романа Шухевича, форма будівлі максимально відтворюватиме її історичний вигляд, а всі автентичні елементи, які частково вціліли після нападу росіян, а це столярка, деревʼяні сходи, фортепіано, погруддя та ін., місто відновить та поверне у музей, чітко відділивши автентичне від нового. Ключовою у майбутньому музейному просторі має стати криївка, де переховувався Роман Шухевич, що розташовувалася на другому поверсі. 

За словами Антона Коломєйцева, головного архітектора Львова, конкурс розкрив усю варіативність підходів до вирішення питання відновлення музею. 

«Перше місце отримав проєкт, який найбільш тактовно підійшов до вирішення завдання: збережено всю автентику, столярку, окремі деталі і весь об’єм так, як було раніше, лише з тим, щоб зробити його ще міцнішим і чітко відділити те, що буде відновлено у 2024-2025 роках. Буде чітко видно те, що зроблено нове, і в цьому так само закарбована певна історія атаки, тому що не випадково саме цей об’єкт було зруйновано. Ми показуємо, що наша пам’ять —  не плакати над попелом, а зберігати вогонь. Цей вогонь — це відвідувачі, сучасна якісна експозиція. Ми даємо можливість переродитися цьому об’єкту»,  – пояснює Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова.

Музей Шухевича
3D- модель зруйнованого Музею Шухевича. HeMo Lab

На місці закинутих господарських будівель архітектори запропонували облаштувати освітній простір для проведення заходів патріотичного виховання для молоді, доповнивши такими таким чином функціональне наповнення музею.